Senica

Na predaj pasívne rodinné domy mlyny Senica

Senica ID: 2000

Typ:
Rodinné domy
Parkovanie
na pozemku
Spálne
3
Kúpeľne
2
Obytná plocha
138
Pozemok
600 m2
Orientácia
južná
Poschodie
1
Kuchyne
1
Izby
4

Cena

177,000€

Popis nehnuteľnosti

Dom je zaradený do kategórie DOMY S TAKMER NULOVOU SPOTREBOU ENERGIÍ. Vďaka takto vysokej kvalite sa na dom vzťahuje štátna dotácia až 8000 €. Využitím tejto dotácie sa po odrátaní 8000 € od ceny nášho domu dostávame na bezkonkurenčne najnižšiu cenu

Pozemok predávame za obstarávaciu cenu bez zisku za 44 000 €.

Dom sa predáva za cenu 133 000 €.

Veľkosť pozemku je 600 m2.

Vďaka drahému tepelnému čerpadlu, veľkým kvalitným oknám, rekuperácii vzduchu a nadštandardnému drahému zatepleniu je dom zaradený medzi najúspornejšie, najekonomickejšie domy na trhu, na ktorý poskytol štát právom tak vysokú dotáciu. Úsporu tvorí aj LED osvetlenie domu s predprípravou na inteligenciu, alebo zádržný systém dažďovej vody.

Voda zo strechy a pozemku nie je odvádzaná do trativodu alebo kanalizácie, ale  je zadržaná na pozemku v 12 m3 šachte a je s ňou následne hospodárené.

Presah strechy nad oknami zabraňuje prehrievaniu okien v letných mesiacoch , ale cez zimu je cez tieto veľké okná čerpaný obrovský solárny zisk, ktorý šetrí vašu peňaženku.

Obvodové a aj priečkové steny sú postavené z akumulačnej akustickej vysokopevnostnej betónovej tehly Silky (jedna z najdrahších na trhu).

Zateplenie

Podlaha je zateplená 20 cm extrudovaným nenasiakavým polystyrénom. Steny sú zateplené 30 cm polystyrénom a strop 40 cm polyuretánovou nemeckou kvalitnou penou. Je to najdrahšie zateplenie medzi zatepleniami.

Omietky

Obvodové steny a vnútorné akustické priečky, cez ktoré nie sú presluchy, ako cez bežné priečky, sú ošetrené sadrovou omietkou, najdrahšou medzi omietkami. Sadrová omietka vytvára zdravú klímu obývaného priestoru.

Okná

Okná sú 2,6 m vysoké. Sklo je v celku a nie je delené nadsvetlíkom. Rám okna má skryté kovanie, pánty sú skryté v ráme okna a nie je ich vidieť. Z vonkajšej strany je na okne hliník, z vnútornej plast. Sú vhodné do pasívneho domu a spĺňajú test vzduchotesnosti, čo je najvyšší level medzi oknami a právom ich môžeme nazvať „mercedesom“ medzi oknami.

Elektrina

Vďaka obrovskej ploche strechy a predpríprave na fotovoltaiku vieme na strechu inštalovať plnohodnotnú fotovoltaickú elektráreň, ktorá vám pokryje všetky potreby domu a taktiež nabíjanie automobilu.

Zásuvku na nabíjanie auta máte priamo na vašom parkovisku. Dom má 55 zásuviek, 35 vypínačov, slaboprúd, prepäťové ochrany, prúdové chrániče, prípravu na alarm a  videovrátnika. Každá zásuvka a vypínač má predprípravu na inteligentnú domácnosť čo zabezpečí maximálny komfort domu.

Voda

Voda je ťahaná v kvalitných plasto hliníkových rozvodoch, ukončená je podomietkovými batériami.

Rekuperácia

Vetranie zabezpečuje rekuperačná jednotka, ktorá je inštalovaná do technickej miestnosti, kde je aj tepelné čerpadlo, práčka, technické umývadlo, rozdeľovače na podlahové kúrenie a stenové chladenie, rozvádzač na elektrinu.

Kúrenie

Tepelnú pohodu zabezpečuje kvalitné tepelné čerpadlo voda – vzduch značky Vaillant už so zabudovaným zásobníkom vody, je ovládané mobilným telefónom a servisným centrom na diaľku. Čerpadlo podlahovou plochou kúri a kvalitným stenovým chladením Rehau chladí.

ZDRAVIE

Kúrenie a chladenie domu vytvára požadovanú tepelnú pohodu. Čerpadlo dáva do podlahy 30°C teplú vodu a pocitovo a na teplomere je 24°C a to rovnomerne, či pri podlahe alebo strope, a to vďaka rekuperácii vzduchu, ktorá teplo rozloží rovnomerne v celom obývanom priestore. Cez letné slnečné dni sa o tepelnú pohodu postará presah strechy, vonkajšie žalúzie,  zdravé pasívne a stenové chladenie. Rekuperačná jednotka vám zaisti čerstvý prefiltrovaný vzduch bez peľu, prachu a alergénov. Deti a aj dospelí v tých najhorších dňoch pre alergikov pocítia v tomto dome obrovskú úľavu. Ich organizmus si môže od tejto záťaže oddýchnuť plnohodnotným spánkom aj pri zavretom okne v príjemne vychladenej spálni a absolútne čistom a čerstvom vzduchu.

PRAKTICKOSŤ

Dom je celý, vo vnútri a aj z vonku, bezbariérový, bez jediného schodu.

Všetky dvere sú pohodlne komfortné – 80 cm. Takže aj človek na invalidnom vozíčku sa vie komfortne a samostatne dostať do kúpeľne a na WC.

Na terasu vás pustí 4,2 metrov široký luxusný zaťahovací HS Portal rozdelený na dve časti, polovica je pevná, druhá polovica je zaťahovacia.

WC je napojené na externú batériu, na teplú a studenú vodu a plní zároveň funkciu bidetu.

Z každej miestnosti a aj z kúpeľne vidíte celú záhradu ,vidíte si na deti, bazén alebo pieskovisko.

Z každej miestnosti sa dá vyjsť na terasu, ktorá je po celom obvode domu. Napríklad môžete ísť z bazéna priamo do kúpeľne.

Úžitková výmera domu je 138 m2.

Proces predaja a kúpy nehnuteľnosti vrátane zabezpečenia financovania, zabezpečuje realitná kancelária DOREAL.

kontakt: Roman Macho, macho@doreal.sk     tel.: 0944907509

 
error: Obsah je chránený